Mezun Bilgi Sistemi, mezunlarımız ile üniversitemiz arasındaki bağı koparmamak için ve iletişimi korumaya yönelik oluşturulmuş bir interaktif iletişim aracıdır ve katılım tamamen ücretsizdir.

Sistem şu anda bilgileri toplama aşamasındadır. Bu bilgiler toplandığında mezunların katılımı ile gerçekleşecek olan çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca iletişim bilgilerinize sizlere fayda sağlayacak duyurular gönderecek ve etkin iletişimi sürdüreceğiz.

Sistemin, bu süreçte sosyal bir paylaşım platformu haline getirilmesi düşünülmektedir. Sizden gelecek öneriler doğrultusunda sistem eksiklikleri giderilecek ve mezunların hem birbiri ile etkin iletişim kuracağı hem de üniversite ile etkin iletişim kuracağı bir platform haline gelecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mezun Bilgi Sistemine, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta yeterlilik mezunları giriş yapabilirler.

Üniversitemizin tarihinin çok eski olmasından dolayı, bazı mezunlarımızın elektronik ortamda öğrenci kayıtları bulunmamaktadır. Elektronik ortamda kayıtları bulunan çok sayıda mezunumuzun da, T.C. Kimlik Numarası sistemde kayıtlı değildir. ( T.C. Kimlik Numarası 2001 yılından sonra kullanılmaya başlanmıştır)

  • T.C. Kimlik Numarası Sistemde Kayıtlı Olan Mezunlar
  • Elektronik Sistemde Kayıtlı Olup T.C. Kimlik Numarası Bulunamayanlar
  • Elektronik Sistemde Kayıtlı Olup Mezun Olduğu Program Bilgileri Eşleşmeyenler

Elektronik Sistemde Kayıtlı Olmayanlar

Elektronik ortamda kaydı bulunmayan mezunlarımızdan, ilgili akademik birimden mezuniyet bilgilerinin alınabilmesi için, Mezuniyet Yılı, Öğrenci Numarası veya mümkün ise mezuniyet belgesinin fotoğrafı istenir ve teyit işlemi yapıldıktan sonra kayıt işlemi tamamlanır.

1-)T.C. Kimlik Numarası Sistemde Kayıtlı Olan Mezunlar

Birinci aşamada, sayfanın sol üst tarafındaki “İlk defa giriş yapacaksanız buraya tıklayınız…” linki tıklanarak, Açılan sayfaya T.C. Kimlik Numarası girilerek, “Üyeliği Aktifleştir” butonuna tıklanır Girilen numara ile elektronik ortamdaki bir kayıt eşleşirse, yeni bir sayfa açılarak gerekli bilgiler girildikten sonra kayıt işlemi tamamlanmış olur.

2-)Elektronik Sistemde Kayıtlı Olup T.C. Kimlik Numarası Bulunamayanlar

İkinci aşamada, T.C. Kimlik Numarası sistemde kayıtlı olmayan mezunlarımız için, Ad, Soyad, Fakülte, Bölüm bilgilerinin ( Bazı programların isimlerinin değişmesi ya da kapatılmış olması sebebiyle kaydınıza ulaşamayabilirsiniz. Bu durumda üçüncü aşamadaki işlemleri yapmanız gerekmektedir) girileceği yeni bir sayfa açılır. Girilen numara ile elektronik ortamdaki bir kayıt eşleşirse, yeni bir sayfa açılarak gerekli bilgiler girildikten sonra kayıt işlemi tamamlanmış olur.

3-)Elektronik Sistemde Kayıtlı Olup Mezun Olduğu Program Bilgileri Eşleşmeyenler

Üçüncü aşamada, yukarıdaki iki aşamada eşleşen kayıt bulunmaması durumunda ( bu durum mezunumuzun elektronik ortamda kaydının olmaması veya öğrenim gördüğü zamandaki bölümün adının sonradan değişmiş ya da kapatılmış olması halinde oluşur),açılan sayfadaki form doldurulur (bölüm bilgisinin seçenekler arasında bulunmaması durumunda “Bölümümü bulamadım” kutucuğu işaretlenir ve açılan kutucuklara gerekli bilgiler girilerek kayıt işlemi başlatılır. Bu durumda kayıt bilgisi sistem yöneticisinin onayına gönderilir.